Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Drożej za rehabilitację na basenie

21-03-2019, 08:49 Arkadiusz Wieczorek

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który korzystał z usług rudzkiego parku wodnego wraz z niepełnosprawnym synem. – Przychodzę na basen codziennie, gdyż tego wymaga stan zdrowia syna. Jednak po ostatniej podwyżce kupno biletów to dla nas za duży wydatek – tłumaczy nasz Czytelnik.

Cennik usług w Aquadromie zmienił się 1 stycznia br. – Z uwagi na rosnące koszty utrzymania obiektu m.in. konieczne remonty, podwyżki cen prądu, wody i ścieków, prezes zarządu w trosce o sytuację fi nansową spółki podjąła decyzję o podwyżce cen biletów – tłumaczy Agnieszka Piekorz-Hałczyńska, rzecznik prasowy Aquadromu.

Bilet na dwie godziny kosztował pod koniec ubiegłego roku 11 złotych. – Pięć złotych to niby nie jest dużo, jednak jeśli to pomnożyć przez wszystkie dni w miesiącu to kwota, robi się ogromna – mówi nasz Czytelnik. – Zależy nam na korzystaniu z basenu, gdyż dla mojego niepełnosprawnego syna nie jest to kwestia rekreacji a rehabilitacji i to jej bardzo ważny element – dodaje.

Jak tłumaczą przedstawiciele parku wodnego, cennik jest dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a opiekun nie musi płacić za bilet. Oczywiście należy przedłożyć podczas wejścia stosowne dokumenty dotyczące stopnia niepełnosprawności oraz konieczności posiadania opiekuna. – W tygodniu do godziny 16.00 osoba niepełnosprawna oraz opiekun za pobyt dwugodzinny zapłacą 16 zł. Stałych klientów zachęcamy do zakupu dwumiesięcznego karnetu imiennego na 20 wejść do Strefy Rekreacji i Sportu (ważnego w tygodniu) w cenie 230 zł. Wtedy jedno wejście w karnecie kosztować nas będzie 11,50 zł – zachęca Agnieszka Piekorz-Hałczyńska.

 


Komentarze