Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Dojazd pełen wybojów

20-03-2024, 11:31 Joanna Oreł

Najemcy garaży przy ul. Solskiego 4 w Goduli mają problem z drogą dojazdową. Jest ona gruntowa, przez co dziurawa jak szwajcarski ser, co szczególnie uciążliwe jest po opadach deszczu, kiedy to droga jest pełna kałuży. W tym roku w budżecie miasta niestety nie ma pieniędzy na utwardzenie drogi, ale planowane jest to w kolejnych latach.

Zgłosili się do nas członkowie wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Solskiego 4 w Goduli. Chodzi o dojazd do kompleksu garaży, położonych za Przedszkolem Miejskim nr 12, pełen dziur i nierówności. Jest to szczególnie uciążliwe w trakcie i po opadach deszczu. – Interweniowaliśmy już wielokrotnie osobiście w Urzędzie Miasta w tej sprawie bez powodzenia – napisała do nas pani Izabela w imieniu zaniepokojonych mieszkańców. – Płacimy podatki, opłaty miesięczne za ponad 60 garaży, więc gdzie idą nasze pieniądze? – dodaje.

Na terenie tym znajduje się dokładnie 55 garaży blaszanych (jedna umowa najmu garażu i 54 umowy najmu gruntu pod garażami), które są zarządzane przez MPGM TBS Sp. z o.o. Jak dowiedzieliśmy się w rudzkim magistracie: – Trwałe utwardzenie terenu wokół garaży znajdujących się w tym miejscu wymaga zaplanowania procesu inwestycyjnego, a przede wszystkim zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie miasta – informuje Agnieszka Piekorz-Hałczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska. – Ze względu na brak możliwości sfi nansowania przedsięwzięcia w roku bieżącym, zadanie zostaje ujęte w propozycjach do planu modernizacji i remontu dróg dojazdowych, parkingów i chodników na lata przyszłe – zapowiada.


Komentarze