Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Do przedszkola z kartą zbliżeniową

02-01-2019, 08:51 admin

Od 1 stycznia 2019 r. w miejskich przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Rudy Śląskiej została wprowadzona elektroniczna ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Zakończył się montaż urządzeń służących do tego celu.

- Zależy nam na usprawnieniu działania systemu rozliczania czasu pobytu w przedszkolu – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. - Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu zapewni automatyczne rejestrowanie czasu przy wykorzystaniu indywidualnych kart zbliżeniowych – dodaje.

W budynkach, obok wejścia, zostały zamontowane czytniki kart. Rodzic, przyprowadzając dziecko do przedszkola, musi odbić kartę. Tak samo należy postąpić podczas odbierania pociechy. Czytniki rejestrują przyjście i wyjście, następnie same obliczają ile czasu maluch spędził w placówce w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca. - Nowy system wpłynie na usprawnienie pracy przedszkola. Ponadto rodzice poprzez stronę www.ePrzedszkole.com.pl będą mieli dostęp do bieżących informacji o czasie pobytu dziecka w przedszkolu, należnościach, płatnościach, wyżywieniu — mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent miasta Ruda Śląska.

Rodzice otrzymają bezpłatnie jedną kartę na jedno dziecko. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych kart. Opłata za pobyt dziecka jest uzależniona od faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. – Za każdą rozpoczętą godzinę wychowania przedszkolnego, przekraczającą wymiar bezpłatnych 5 godzin, pobiera się opłatę w wysokości 1 zł – mówi Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Ruda Śląska. Informację dotyczącą należnej kwotą za dany miesiąc, rodzic otrzyma w formie obowiązującej w przedszkolu.

Obecnie w Rudzie Śląskiej wychowaniem przedszkolnym objętych jest 4 497 dzieci. Na terenie miasta działa 29 przedszkoli oraz 5 szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze


02-01-2019, 12:28
rodzic napisał(a):

E-przedszkole, E-karty ...co jeszcze. A ubikacje z których korzystają nasze dzieciaczki w przedszkolu z ubiegłego wieku...zachęcam urzędników do wycieczki do przedszkola zlokalizowanego przy SP 6, gdzie dzieci załatwiają swoje potrzeby w 4 toaletach ( 100 dzieci ) , stojąc na drewnianych podestach ( bo są po prostu za małe ) dobrze że przynajmniej rączki dzięki przedłużkom na wylewkach mogą same umyć . Sale jako rodzice doposażyliśmy sami ... czy ubikacje również mamy sami wyremontować ???