Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dni Humanistyki w "Morcinku"

10-12-2016, 10:10 Joanna Oreł

Udowadniają, że nauki humanistyczne wcale nie są w odwrocie, a wręcz przeciwnie – wracają do łask. Dowodem tego były Dni Humanistyki, które zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Uczniowie placówki mogli wziąć udział w szeregu wykładów i warsztatów, a wszystko po to, by pogłębiać zamiłowanie do nauk humanistycznych.

– Dzięki temu, że w tym roku uruchomiliśmy klasę humanistyczną pod patronatem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego to tym razem w sposób wyjątkowy mogliśmy zorganizować Dni Humanistyki przy wsparciu UŚ. Zajęcia miały formę m.in. filmową, literacką, czy fotograficzną, a uczniowie mogli poczuć się jak studenci za sprawą wykładów i zajęć warsztatowych – podkreśla Magdalena Foik-Winek, polonistka w II LO.

Rozpoczęto jednak od obchodów Dnia Patrona, w tym wykładu dr Marka Mikołajca, który mówił o postaci Gustawa Morcinka. Kolejne dwa dni upłynęły na wykładach i warsztatach pod szyldem UŚ oraz na morcinkowych mikołajkach. W czwartek natomiast uczniowie klas maturalnych zwiedzili Krakowski Kazimierz, a w piątek gimnazjaliści wyjechali na spektakl do Teatru Śląskiego. Ostatniego podsumowano także projekt czytelniczy, w ramach którego do ZSO nr 2 trafiło ok. 400 wybranych przez uczniów książek.


Komentarze