Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dla przedsiębiorców

09-11-2022, 11:36 Joanna Oreł

W Rudzie Śląskiej powstanie delegatura Regionalnej Izby Gospodarczej. Z tej okazji w poniedziałek (7.11) odbyła się konferencja zorganizowana przez Fundację Wspierania Transformacji Regionu ,,Silesia Future”. W jej trakcie wystąpili m.in. poseł Marek Wesoły, Tomasz Zjawiony – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Tomasz Bednarek – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– Jakiś czas temu postanowiliśmy założyć fundację, która wspierałaby integrację różnego rodzaju środowisk w tym trudnym czasie, który czeka Śląsk. W czasie transformacji biznes jest jednym z takich środowisk, które musi w niej uczestniczyć – to jest pierwsza rzecz. Żebyśmy uczestniczyli w tym razem – w dialogu, rozmowie, dyskusji też o problemach, wymienianiu się swoimi spostrzeżeniami. To będzie nam pomagało przechodzić przez różnego rodzaju przemiany, ale też pozwoli nam na to, abyśmy mieli łatwiejszy dostęp do tych wszystkich narzędzi i osób, które mogą przedsiębiorcom pomagać, wspierać ich, być partnerami – mówił prowadzący spotkanie poseł Marek Wesoły.

Po nim prelekcję pod hasłem ,,Rola samorządu gospodarczego” wygłosił Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej. – Moim marzeniem, kiedy związałem się z izbą, było to, żeby stała się ona domem dla przedsiębiorców. Powoli nam się to udaje. Jesteśmy po to, żeby słuchać Was, dbać o Was. My nie jesteśmy tylko po to, żeby się spotkać jak dzisiaj, ale zainterweniować w Waszej sprawie w urzędzie (...), po to żeby otworzyć oczy otaczającym przedsiębiorców organizacjom i w taki sposób chcę, żebyście postrzegali izbę, jako swojego partnera, który jest do Waszej dyspozycji – zachęcał do współpracy Tomasz Zjawiony. Jak podkreślił – w całej Polsce jest dziewięć oddziałów Regionalnej Izby Gospodarczej, Ruda Śląska będzie dziesiątym.

– Ja w swoim programie wyborczym deklarowałem współpracę z przedsiębiorcami, deklarowałem powstanie rady przedsiębiorców i to chcę urzeczywistnić. Myślę, że dojdzie to do skutku na początku przyszłego roku (...). Będę zapraszał do tej działalności i liczę na to, że Państwo swoją wiedzą i doświadczeniem i przedsiębiorczym podejściem będziecie w stanie nakierować nas, jako administrację samorządową, na takie tory, które będą prowadziły nasze miasto na ścieżkę rozwoju i osiąganie nowych celów – mówił podczas poniedziałkowego spotkania prezydent miasta, Michał Pierończyk.

Po nim swoje wystąpienie (,,Wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji do szybszego rozwoju firm z Rudy Śląskiej”) zaprezentował Andrzej Szandała, właściciel Firmy Intersieć oraz Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach („Fotowoltaika w przedsiębiorstwach – czy to się opłaca?”).


Komentarze