Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dewastacja w Dolinie Kochłówki

03-11-2022, 14:48 Joanna Oreł

Wandale niestety znów dali o sobie znać. Kilka tygodni temu zniszczona została tablica informacyjna w Dolinie Kochłówki. W najbliższym czasie zostanie ona naprawiona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., które po raz kolejny apeluje do mieszkańców o uszanowanie miejskich terenów.

Tablice (zawierające mapę trasy oraz informacje na temat rzeki, występującej w jej rejonie przyrody czy gródka) powstały z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Ponadto w ramach projektu „Relaks w dolinie Kochłówki” stworzono miejsca wypoczynku z ławkami i stojakami rowerowymi. Teraz jedna z tablic uległa zniszczeniu - na razie została ona doraźnie zabezpieczona przez MPGM TBS Sp. z o.o. - Najprawdopodobniej był to kolejny akt dewastacji w tej lokalizacji. Niestety tablice nie są odporne na akty wandalizmu, a okolica nie jest objęta stałym monitoringiem, zatem sprawcy nie da się ustalić. Koszty naprawy zostaną pokryte ze środków przeznaczonych na utrzymanie zieleni gminnej - mówi Bogusław Waćko, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego Sp. z o.o. - Ponadto informujemy, że tablica zostanie naprawiona w najbliższym czasie przez pracowników MPGM TBS. Szereg ciągłych dewastacji na terenie miasta nie pozwala na bieżącą i sprawną naprawę wszystkich uszkodzeń. Wynika to z wysokich kosztów napraw, jak również z faktu, że pracownicy spółki nie nadążają z naprawami z uwagi na dużą skalę zniszczeń, kradzieży, graffiti itp. - dodaje.

MPGM TBS Sp. z o.o. apeluje przy okazji o dbanie o miejską architekturę i roślinność, a w przypadku zauważenia aktów wandalizmu, o poinformowanie policji lub Straży Miejskiej. - W ostatnim czasie na terenach parków i zieleńców Straż Miejska zamontowała fotopułapki. Są to miejsca, gdzie odnotowywano liczne dewastacje, kradzieże lub podrzucanie odpadów. To powinno choć w części zidentyfikować sprawców i zniechęcić osoby, które w ten sposób łamią prawo - podsumowuje Zofia Skowrońska, dyrektor ds. eksploatacji i zieleni w MPGM TBS Sp. z o.o.

 


Komentarze