Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Demolka na placu zabaw za 30 tys. zł

15-07-2020, 10:05 Joanna Oreł

Plac zabaw na Górze Antonia, czyli zrewitalizowanej hałdzie przy ul. 1 Maja w Wirku, kolejny raz został zdewastowany. Dlatego też nie został otwarty wraz z „odmrożeniem” placów zabaw po wcześniejszym zakazie korzystania z nich. Przypomnijmy, że ten związany był z epidemią koronawirusa.

Plac zabaw w Wirku zdemolowano już na początku 2019 roku, a ponownie – w lipcu ubiegłego roku. – Powstało naprawdę świetnie miejsce, gdzie można pospacerować i odpocząć. Niestety, co z tego, skoro plac zabaw co chwilę jest zamknięty. Naprawdę nie potrafi my zadbać o nasze wspólne otoczenie? – skarży się jedna z napotkanych tam mieszkanek Rudy Śląskiej.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zarządza placem zabaw na Górze Antonia, wyliczyli, że naprawa urządzeń i uporządkowanie przestrzeni dookoła, będzie kosztowało ok. 30 tys. zł. To dlatego, że remont ma zapewniać 100-procentowe bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom, a sprzęt musi posiadać odpowiednie atesty. – Nie możemy udostępnić placu zabaw do użytku, dopóki nie zostanie on wyremontowany. Aktualnie szukamy wykonawcy, więc trudno oszacować, kiedy mieszkańcy znów będą mogli korzystać z tego miejsca – mówi Krzysztof Mikołajczak z MPGM TBS Sp. z o.o. – Niestety gwarancja nie obejmuje konsekwencji dewastacji, do jakiej doszło w tym przypadku – dodaje. 

 


Komentarze


15-07-2020, 15:23
Tytys napisał(a):

Proszę o zwiększenie częstotliwości patroli zarówno S.M jak u Policja, może warto żeby funkcjonariusze w/w służb penetrowali ten teren po cywilnemu.

15-07-2020, 13:46
Xxx napisał(a):

Powinien być założony monitoring. I tych co zniszczyli plac zabaw powinni ponieść konsenkwencje.