Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czy będzie strajk nauczycieli?

05-04-2019, 10:21 Joanna Oreł

W piątek rozpoczęła się kolejna tura rozmów pomiędzy rządem a związkowcami w sprawie podwyżek dla nauczycieli. W Rudzie Śląskiej 65 placówek oświatowych zgłosiło chęć rozpoczęcia akcji strajkowej.

Czy tak się stanie i na jaki scenariusz rodzice powinni przygotować się w poniedziałek? - Poinformowaliśmy dyrektorów placówek oświatowych o gotowości rozpoczęcia strajku. Teraz to oni powinni poinformować, co rodzic może w tej sytuacji zrobić - mówi Irena Gajdzik, szefowa ZNP w Rudzie Śląskiej.

I owszem, tak się stało w niektórych szkołach i przedszkolach. Jak jest u Was? Oto komunikat jednej z placówek, który otrzymali rodzice:

"Szanowni Rodzice,

W związku z wynikami przeprowadzonego referendum i możliwą akcją strajkową, od 08 kwietnia mogą być prowadzone w naszej szkole zajęcia opiekuńcze pod opieką dyrektora placówki. Zajęcia planowane będą z jednodniowym wyprzedzeniem, a informacja o nich zamieszczona będzie na stronie szkoły w zakładce „zastępstwa”."

Jednak nadal wielu rodziców nie zostało poinformowanych o tym, kto zajmie się w poniedziałek ich dziećmi. Tymczasem jak informuje ZNP: - W dniu strajku, czyli 8 kwietnia, każdy pracownik, który przyjdzie do placówki, podejmie decyzję na temat tego, czy strajkuje, czy nie. Jeżeli mimo wszystko, mimo apelów, rodzice przyprowadzą dzieci, rolą dyrektora jest to, żeby zająć się opieką nad dzieckiem. Jego zadaniem jest zorganizować opiekę - mówi Irena Gajdzik.


Komentarze