Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czekając na parking

11-12-2018, 11:12 Joanna Oreł

Nadal trwa przebudowa parkingu przy ul. Planty Kowalskiego w Nowym Bytomiu. Choć pierwotnie prace miały zakończyć się pod koniec października, okazuje się, że będzie to możliwe dopiero pod koniec grudnia. Urzędnicy tłumaczą, że w trakcie przebudowy pojawiły się utrudnienia.

Inwestycja realizowana jest od maja tego roku. Wówczas zapowiedziano, że dotychczasowe klepisko zostanie zastąpione parkingiem z prawdziwego zdarzenia, poprzez utworzenie 98 miejsc postojowych (tym siedmiu dla osób niepełnosprawnych). Przebudowa miała zakończyć się po pięciu miesiącach. Tak się jednak nie stało.

– Od kilku miesięcy po pierwsze jest problem z zaparkowaniem w tej okolicy, a po drugie dojście i dojazd do targowiska są bardzo trudne. Kiedy zakończą się prace? – z takim pytaniem zgłosił się jeden z naszych Czytelników.

Urzędnicy tłumaczą to tak: – Pierwotny termin realizacji zadania tj. 30 października został przedłużony z uwagi na utrudnienia napotkane podczas prac kanalizacyjnych, których nie można było przewidzieć na etapie prowadzonych prac projektowych – wyjaśnia Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu. Dodaje on także, że zgodnie z zawartą umową z wykonawcą wszystkie roboty powinny zakończyć się do 17 grudnia br


Komentarze