Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czekając na koniec przebudowy...

11-01-2019, 08:46 Joanna Oreł

Mieszkańcy niecierpliwią się z powodu przebudowy ulicy Piastowskiej w Rudzie, która powoduje liczne utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji publicznej. Jednak okazuje się, że na razie nie wiadomo, jak długo remont jeszcze potrwa.

W związku z trwającą od wakacji przebudowy kierowcy muszą jeździć objazdem przez Bytom i Zabrze. Trudności nastręcza też autobus linii nr 118, który także kursuje dłuższą drogą. Omijane są także trzy przystanki przy ul. Piastowskiej  Ruda Kościół, Ruda Kuźnica Rudzka i Ruda Osiedle Stare. - Ostatnio pojawiły się pogłoski na temat tego, że linia nr 118 wróci na swoją dawną trasę. Czy i kiedy jest na to szansa? Przez wydłużoną trasę i dodatkowe przystanki podróż autobusem trwa znacznie dłużej – podkreśla pan Mirosław, który zadzwonił do nas w sprawie remontu ulicy Piastowskiej.

Okazuje się, że kierowcy i pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość i to co najmniej na najbliższy rok. Umowa z wykonawcą, czyli firmą Drogopol, zakłada, że prace (przebudowa oraz likwidacja torowiska) zostaną zakończone do 6 marca 2020 roku. - Obecnie znajdujemy się na początkowym etapie realizacji zadania, wykonano już most nad rzeką Bytomką oraz rozpoczęto budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej – wylicza Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego Urzędu Miasta. W trakcie prowadzonego remontu pojawiło się także kilka problemów. - Z uwagi na występowanie niezidentyfikowanego uzbrojenia podziemnego w ciągu ul. Piastowskiej nie można określić ostatecznego terminu przywrócenia linii autobusowej nr 118 ulicą Piastowską – tłumaczy Nowak.


Komentarze