Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czas na remonty basenów i nie tylko

24-07-2018, 13:05 Joanna Oreł

Na rudzkich basenach podczas wakacji trwają przerwy technologiczne. Zaplanowano także prace konserwacyjne na stadionie lekkoatletycznym w Nowym Bytomiu. W ślad za tym pojawiły się pytania mieszkańców o to, czego dotyczą prace.

W sobotę (14.07) po przeprowadzonych pracach na basenie w Rudzie ponownie go otwarto. – Zastanawia mnie to, dlaczego pływalnię zamknięto i czy na przykład nie doszło tam do jakiejś awarii. Chciałam się wybrać na basen z dziećmi, ale musiałam zrezygnować z tego pomysłu – zgłosiła pani Monika, mieszkanka Rudy.

Zamknięcie pływalni przy ul. Chryzantem związane było z cyklicznymi przerwami technologicznymi, które na basenach w Rudzie Śląskiej zarządzane są głównie w wakacje. W ramach prac wymalowano zaplecze sanitarne, szatnię oraz korytarz, a także położono kafelki. Ponadto basen został m.in. kompleksowo wysprzątany i wyczyszczono filtry basenowe. Natomiast od 14 lipca do końca wakacji potrwają prace na basenie w Kochłowicach, a basen w Nowym Bytomiu nieczynny jest od początku wakacji i zamknięty będzie aż do ich zakończenia. W tym czasie prowadzone są m.in. prace porządkowe oraz czyszczenie filtrów. Na tym jednak nie koniec, bo podczas wakacji prowadzone są prace konserwacyjne na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w Nowym Bytomiu.

– Ze względu na to, że do wykonania prac potrzebny jest tydzień bez opadów, zostały one podzielone na etapy – wyjaśnia Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Mamy nadzieję, że jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające (5 dni bez deszczu) to prace zakończymy w jak najwcześniejszym terminie. Sa tam poprawiane linie, nanoszone są poprawki kosmetyczne i prowadzona jest konserwacja powierzchni tartanowej po zimie i mrozach – wylicza.


Komentarze