Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Coraz bliżej kolejnych mieszkań

31-05-2023, 11:55 Joanna Oreł

Trwa budowa mieszkań przy ul. Tomanka w Orzegowie. Prace przebiegają zgodnie z planem, a już w pierwszym kwartale przyszłego roku w budynku mają pojawić się pierwsi mieszkańcy. Wolnych na wynajem zostało jeszcze 12 lokali (dane z ubiegłego tygodnia), ale liczba ta cały czas się zmienia.

Miasto partycypuje w kosztach realizacji tej inwestycji (dzięki środkom z Funduszu Dopłat w ramach obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu wsparcia budownictwa), która jest własnością Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie. W ramach niej powstają 44 mieszkania (39 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 49,84 m kw. do 55,66 m kw. oraz pięć mieszkań trzypokojowych o powierzchni od 65,93 m kw. do 67,39 m kw.).

Lokale mieszkalne będą w standardzie „pod klucz” wyposażone w kuchenkę elektryczną, zlewozmywak oraz biały montaż w łazience. Zasiedlić je będą mogły osoby po poniesieniu kosztów partycypacji.

Postęp inwestycji sprawdzili niedawno prezydent Michał Pierończyk oraz wiceprezydent Aleksandra Skowronek, odpowiedzialna m.in. za mieszkalnictwo w naszym mieście. – W chwili obecnej jest jeszcze wolnych 12 lokali, ale sytuacja ta jest bardzo dynamiczna. Zainteresowanych odsyłam do Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Miasta, gdzie można uzyskać wszelkie potrzebne informacje dot. ubiegania się o mieszkanie w tej lokalizacji – wyjaśnia prezydent Michał Pierończyk.


Komentarze