Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Co z terenem przed MCK?

15-07-2021, 15:06 Joanna Oreł

Pod koniec ubiegłego roku sfinalizowana została rewitalizacja terenu przed Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu. W miejsce dotychczasowego parkingu powstała przestrzeń dla pieszych i rowerzystów oraz pionowe płyty. To właśnie ich przyszłe przeznaczenie, a także kwestia uporządkowania terenu wokół od kilku tygodni zastanawia mieszkańców.

W ramach przebudowy przy MCK-u powstał mały plac z ławkami i oświetleniem ledowym. Przed budynkiem ustawione zostały podświetlane płyty z granitu i szkła. Pytanie o to, jaka jest ich rola, padło już podczas kwietniowego spotkania online mieszkańców z władzami miasta. W odpowiedzi wyjaśniono, że postumenty są przeznaczone do ekspozycji afiszy i plakatów z repertuarem MCK, dzięki czemu elewacja zabytkowego budynku nie będzie zasłaniana przez banery. Nadal jednak płyty pozostają puste. Mało tego, otacza je dzika zieleń, która od kilku tygodni nie jest koszona. – Po samej przebudowie miejsce to wyglądało elegancko, ale teraz zaczyna przynosić wstyd – w końcu to centrum miasta – skomentował jeden z Czytelników, który zwrócił uwagę na problem.

Okazuje się, że dotychczas nie została rozstrzygnięta sprawa utrzymania porządku wokół tablic przed MCK. – Obecnie trwają rozmowy z zarządcą na temat przejęcia tego terenu w zakresie zarządzania zielenią – przekazał Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu.


Komentarze