Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Co z placem zabaw na hałdzie?

08-05-2019, 09:46 Joanna Oreł

Na początku marca wandale zdewastowali plac zabaw na zrewitalizowanej hałdzie przy ul. 1 Maja. Wyłamano deski, urządzenia ochlapano farbą, namalowano pseudograffiti oraz zniszczono ławki i kosze na śmieci. Mało tego – chuligani zepsuli także inną z atrakcji hałdy, czyli lunetę. Na szczęście Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zrealizowało inwestycję, zadbało już o to, by plac zabaw został przywrócony do pierwotnego stanu.

Plac zabaw na hałdzie przy ul. 1 Maja został oddany do użytku w grudniu, jednak mieszkańcy długo się nim nie nacieszyli. Po dewastacji przez wandali mieszkańcy z niecierpliwością czekali na ponowne otwarcie obiektu. – Ponoć wymaga on remontu, ale bardzo opieszale idą sprawy związane z tym tematem – napisała do nas pani Karolina.

Sprawdziliśmy więc, jakie działania podjęło MPGM TBS. Okazuje się, że zniszczenia zostały już naprawione. – Liczne graffiti oraz malunki farbą zostały usunięte. Wandale wyłamali również liczne elementy drewniane, ale całość konstrukcji została naprawiona, a urządzenia odmalowano – informuje Krzysztof Mikołajczak, rzecznik prasowy MPGM TBS.

Ponadto zostały już naprawiona luneta, tablica informacyjna oraz okoliczne ławki i kosze, które także zniszczono. – Szacunkowy koszt prac, które wykonano w ramach ubezpieczenia to ok. 9 tys. 800 zł brutto. Sprawa zgłoszona została na policję. Ponadto Straż Miejska zapowiedziała, że będzie częściej patrolować to miejsce – zapowiada Krzysztof Mikołajczak. 


Komentarze


09-05-2019, 12:35
kej napisał(a):

dajcie tam kamerę, niech pstryka fotki takim śmieciom.