Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ciemno wszędzie, głośno wszędzie

13-06-2018, 12:12 Magdalena Buchta

Rozmawiając ze spacerującymi po okolicy mieszkańcami ul. Krasickiego w Nowym Bytomiu nie usłyszy się wielu pozytywnych opinii o życiu w tym miejscu. – Jeszcze nie dawno było u nas naprawdę spokojnie – normalna, cicha okolica. Teraz wieczorami nie jest ciekawie. Picie alkoholu, krzyki, śpiewy, - to wszystko pod naszymi oknami – opowiada jedna z lokatorek ul. Krasickiego, która zgłosiła redakcji problem. – Dzieci po nocach nie mogą spać – dodaje. Postanowiliśmy zbadać sprawę.

Hałasy i libacje to podobno nie jedyny problem ul. Krasickiego. Nasza Czytelniczka skarży się także na nieoświetlone podwórko – Nie dość, że piją i hałasują, to jeszcze jest ciemno. Jak tu czuć się pewnie wychodząc po zmroku z domu? – pyta rudzianka.

O kwestię latarni zapytaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej:

- Otrzymaliśmy informację o jednej niedziałającej latarni – mowa tu o tej znajdującej się nad wejściem do klatki numer 1e przy wspomnianej ulicy. Usterka została niezwłocznie usunięta 4 czerwca – mówi Krzysztof Mikołajczak, przedstawiciel MPGM. W przypadku podobnych usterek warto zgłaszać je bezpośrednio do zarządcy obiektu – to może wpłynąć na szybkość ich usunięcia.

W sprawie wykroczeń przy wspomnianej ulicy głoś zabrał Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej : - Od początku roku przy ul. Krasickiego odnotowano jedynie jedną potwierdzoną interwencję dotyczącą spożywania alkoholu przy budynkach na wspomnianej ulicy. Pozostałe interwencje związane były z zakłócaniem spokoju w mieszkaniach lub wewnątrz budynków (dane na dzień 6.06.2018 r. – przyp.red.) – podkreśla komendant. – Ul. Krasickiego objęta jest kontrolą w ramach prowadzonej służby patrolowej. Nadmieniam, że mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje osobiście lub telefonicznie przez całą dobę – przypomina.

Interwencje w przypadku zakłóceń ciszy nocnej, bądź spożywania alkoholu w miejscu publicznym można zgłaszać Straży Miejskiej osobiście lub na bezpłatny numer 986. W przypadku powtarzających się zgłoszeń dotyczących popełniania czynów zabronionych miejsca takie, jako szczególnie zagrożone, obejmowane są stałą kontrolą. Dlatego zachęcamy, by mieszkańcy ul. Krasickiego, w przypadku bycia świadkiem podobnych incydentów, niezwłocznie informowali odpowiednie służby.


Komentarze