Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Chcieli pomóc Dawidowi

21-01-2018, 22:45 Agnieszka Lewko

Ponad 5 tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego dla sparaliżowanego Dawida Małagockiego, który odbył się w piątek (19.01) w Miejskim Centrum Kultury. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 postanowiła pomóc rudzianinowi w ciężkiej rehabilitacji i zebrać na ten cel potrzebne fundusze.

 - Chcemy wspomóc naszego szkolnego kolegę Dawida, którym uległ wypadkowi, ponieważ spadł z balkonu.  Mimo tego, że ma złamany kręgosłup i rozerwany rdzeń kręgowy,  istnieje szansa, że będzie mógł chodzić - zaznaczyła Natalia Schreiber, jedna z organizatorek koncertu. - Jak na razie jego rehabilitacja przynosi postępy i Dawid zaczyna odzyskiwać czucie w biodrach. Niestety całe to leczenie nie jest tanią inwestycją, dlatego musimy uzbierać potrzebne fundusze i  właśnie dochód z biletów oraz to, co zostało zlicytowane, przekazaliśmy na jego dalsze leczenie - dodała.

Przypomnijmy, Dawid Małagocki w tym roku powinien rozpocząć naukę w klasie maturalnej, żeby w maju 2018 roku przystąpić do egzaminu dojrzałości. Tak się jednak nie stało. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego uległ poważnemu wypadkowi i jest  sparaliżowany. Podczas spotkania w domu kolegi Dawid spadł z balkonu z drugiego piętra. Obecnie chłopak porusza się na wózku inwalidzkim. Przed nim długa rehabilitacja.

Foto: AL/ Kamil Sulżycki


Komentarze