Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Castorama w Rudzie Śląskiej?

03-12-2020, 09:19 Joanna Oreł

Do tej pory więcej było plotek i domysłów niż faktów w sprawie tego, co powstanie w miejscu po supermarkecie Tesco przy ul. 1 Maja na Czarnym Lesie. Teraz mamy już oficjalne informacje. W przyszłym roku uruchomiony zostanie tam sklep Castorama.

Supermarket Tesco przy ul. 1 Maja 370 funkcjonował do lipca ubiegłego roku. Z powodu niskiej rentowności sieć zamknęła w sumie kilkadziesiąt sklepów w całej Polsce. Od razu pojawiły się pytania mieszkańców Rudy Śląskiej o to, co powstanie w opustoszałym miejscu. Jeden z pierwszych typów dotyczył sklepu Castorama. Jednak przedstawiciele biura prasowego tej sieci enigmatycznie odpowiadali wówczas na pytania dziennikarzy.

Tymczasem w ostatnich tygodniach na portalach ogłoszeniowych coraz częściej pojawiają się informacje na temat pracy w Castoramie w Rudzie Śląskiej. Zresztą na samym budynku pojawił się szyld sklepu, a na miejscu trwają intensywne prace. Oficjalnie udało się to także potwierdzić w biurze prasowym sieci. – Powstająca Castorama będzie pierwszym sklepem w Rudzie Śląskiej. Decyzja o inwestycji wynika z obserwacji dynamiki rozwoju tego regionu i ma na celu zapewnienie bogatej oferty produktowej i usługowej mieszkańcom Górnego Śląska. Do tej pory bardzo popularne są nasze sklepy w pobliskim Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach czy Katowicach, mamy nadzieję,że wkrótce dołączy do nich sklep w Rudzie Śląskiej – przekazał Zespół Biura Prasowego Castorama Polska.

Otwarcie sklepu zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. Pracę ma tam znaleźć ok. 130 osób.


Komentarze