Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bykowina także ma zniczodzielnię

24-01-2020, 07:17 Joanna Oreł

Na początku stycznia powstała druga zniczodzielnia w naszym mieście. Dzięki namowie mieszkańców oraz ich wpłatom na cmentarzu w Bykowinie stworzyli ją członkowie grupy Serca Razem. W miejscu tym można zostawić znicze bez wkładów, które uznamy już za wykorzystane, a być może przydadzą się one jeszcze komuś.

– Pomysł pojawił się po tym, jak zobaczyliśmy zniczodzielnię stworzoną dzięki stowarzyszeniu Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska oraz kiedy kontaktowało się z nami coraz więcej osób, które widziały taką potrzebę również w naszej dzielnicy – wyjaśnia Przemysław Zając, jeden z wykonawców zniczodzielni w Bykowinie.

Inicjatywę tę szybko postanowiono zrealizować i tym samym ruszyła zrzutka na zakup materiałów potrzebnych do wybudowania półek zniczodzielni. Od 11 stycznia mogą z niej korzystać osoby odwiedzające cmentarz w Bykowinie. – Dzięki temu wspólnie możemy zadbać o ekologię, bo wiele zniczy, które trafia do kontenerów, tak naprawdę nadaje się do ponownego użytku i nic im nie brakuje. Druga sprawa jest taka, że bardzo dużo osób przychodzi na cmentarz z samymi wkładami. My wychodzimy temu naprzeciw. Liczymy na to, że powstanie zniczodzielni będzie wiązało się także dla mieszkańców z większą oszczędnością pieniędzy – podsumowuje Przemysław Zając.

Przypomnijmy, że pierwsza zniczodzielnia w naszym mieście uruchomiona została w maju ubiegłego roku w Kochłowicach. 


Komentarze


28-01-2020, 06:05
Ircia napisał(a):

Super sprawa. Dziękujemy. Jesteście wspaniali.