Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

By wakacje za kółkiem były bezpieczne

01-06-2018, 09:41 Joanna Oreł

Już wkrótce rozpocznie się kolejna akcja „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina”. Będzie to 10. edycja kampanii współorganizowanej przez „Wiadomości Rudzkie” oraz Grupę AUTO-BUD. W trakcie jej trwania kierowcy bezpłatnie będą mogli skontrolować swoje „cztery kółka”. To gwarancja pewności na drodze podczas wakacyjnych wojaży. Akcja potrwa w dniach od 11 do 16 czerwca na dwóch stacjach kontroli pojazdów w naszym mieście.

Będzie to okazja do tego, by poza obowiązkowym przeglądem rejestracyjnym samochodu skontrolować, czy wszystkie układy w pojeździe działają prawidłowo. Termin kampanii „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina” nie jest przypadkowy, bo właśnie teraz, przed wyjazdem na urlop, warto sprawdzić stuprocentową sprawność auta. – To już dziesiąta edycja naszej akcji i za każdym razem bierze w niej udział ok. tysiąc kierowców, co pokazuje, że po pierwsze przykładają oni coraz większą wagę do bezpieczeństwa na drodze, a po drugie są przywiązani do naszej akcji, co oczywiście cieszy i motywuje do przeprowadzenia kolejnej kampanii – podkreśla Jerzy Seremak, prezes Grupy AUTO-BUD Sp. z o.o.

Bezpłatnie skontrolują nasze samochody fachowcy ze Stacji Kontroli Pojazdów Alfa z Bykowiny oraz w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Omega w Goduli. Mechanicy kompleksowo sprawdzą sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia, ogumienia, a także oświetlenia i ogólnego stanu technicznego samochodów. Wystarczy kilka minut, by zyskać stuprocentową pewność, że nasz samochód jest gotowy do bezpiecznej jazdy. – Zapraszamy niezmiennie do naszej stacji, bo co oko fachowca, to oko fachowca i nawet jeżeli samochód nie daje nam sygnałów do niepokoju, warto zyskać pewność, że na pewno wszystko jest w porządku – zaznacza Michał Kozłowski, kierownik Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Omega w Goduli. Potwierdzają to zresztą sami kierowcy. – Akcja organizowana jest w bardzo dobrym momencie, bo przecież sprawny samochód przed wakacjami to jedna ze spraw, która spędza sen z powiek. A tak wiem, że moje auto jest bezpieczne i mogę bez stresu wyruszyć w trasę – podkreśla Pan Adam, kierowca z Nowego Bytomia.

Co ważne – podczas bezpłatnej kontroli pojazdu (nie mylić z obowiązkowym przeglądem rejestracyjnym) – nawet jeżeli zostanie wykryta jakaś usterka, nie będzie zatrzymywany dowód rejestracyjny, a jedynie mechanicy przekażą kierowcy wskazówki, co ten powinien naprawić w samochodzie. Ponadto każdy uczestnik akcji otrzyma bezpłatną zapachową zawieszkę samochodową z logiem „Wiadomości Rudzkich”, które są współorganizatorem kampanii „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina”. – Jest to nasze cykliczne działanie i cieszy to, że widać jego efekty. Kierowcy pytają o akcję, a także dzwonią, by dowiedzieć się, w jaki sposób można otrzymać zaproszenie. Mamy nadzieję, że wszystko to przekłada się później na większe bezpieczeństwo nas wszystkich na drodze – podsumowuje Anna Piątek-Niewęgłowska, redaktor naczelna „Wiadomości Rudzkich”.

Warto więc w dniach od 11 do 16 czerwca wybrać się na jedną z dwóch stacji Grupy AUTO-BUD z zaproszeniem do udziału w kontroli. Znajdziecie je w kolejnym wydaniu „Wiadomości Rudzkich” (6 czerwca) oraz na stronie www.wiadomoscirudzkie.pl.

 


Komentarze