Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

By było bezpieczniej!

06-05-2013, 15:59 Magdalena Szewczyk

- Jeśli UE tworzy Europejski Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i szczególnie zwraca uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, to znaczy, że jest to ważny temat. Fajnie, że wiele podstawówek zechciało do nas przyjść – mówił Krzysztof Piechaczek, rzecznik prasowy KMP w Rudzie Śląskiej, podczas obchodów na Placu Jana Pawła II.

 

 

W obchodach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym udział wzięły rudzkie szkoły podstawowe, m.in. SP nr 4 :

 

- Społeczności szkół są wdzięczne rudzkiej Policji i Straży Miejskiej za zorganizowanie, w ramach obchodów, egzaminu na kartę rowerową – mówiła dyrektor szkoły, Grażyna Kukiełka.

 

Uczniowie przystąpili do egzaminu w wyjątkowej scenerii, bo na świeżym powietrzu.

 

 

– Choć dzieciaki już od wczesnych lat szkolnych zapoznają się z zasadami ruchu drogowego, są jednak trochę zestresowane, dlatego cieszę się, że są z nami niektórzy rodzice – dodaje pani dyrektor.

 

- Fajnie, że mogłem tu przyjść. Najbardziej podoba mi się to, że mogę pooglądać sobie radiowóz policyjny – mówił Szymon Depka, uczeń czwartej klasy SP nr 4.

 

- O zasadach ruchu drogowego uczymy się w szkole. Ważne jest żeby nie jeździć kiedy pije się alkohol oraz bez prawa jazdy – dodała dziesięciolatka, Malwina Lakota.

 

– Test na kartę rowerową nie jest łatwy. Jednak te kryteria i wymogi musza być bardzo konkretne, jeśli chcemy młodemu człowiekowi pozwolić na jazdę ulicą. Bierzemy za nich pośrednią odpowiedzialność – mówił Krzysztof Piechaczek.

 

By odstresować uczniów, na rynku odbył się spektakl uliczny poświęcony bezpieczeństwu pieszych w wykonaniu młodzieży realizującej ogólnopolski program Razem Bezpieczniej.

 

 

- Staramy się promować zdrowy styl życia. Liczymy również na to, że ludzie od czasu do czasu zerkną do ustawy o ruchu drogowym. Pamiętajmy też, że obowiązek edukacyjny nie leży tylko na barkach funkcjonariuszy policji czy straży, ale przede wszystkim na prawnych opiekunach dzieci– tłumaczył Andrzej Nowak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

 


Komentarze