Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Budżet na forum

28-05-2013, 21:04 Sandra Hajduk

We wtorek w wypełnionej po brzegi sali sesyjnej Urzędu Miasta wiceprezydent Michał Pierończyk oraz skarbnik miasta Ewa Guziel, rozmawiali z mieszkańcami na temat budżetu obywatelskiego.

 

Budżet obywatelski jest ważną kwestią związaną z planowaniem budżetowym. Pomysł nie narodził się w Rudzie Śląskiej. Wiele miast regionu pracuje nad tym, aby rok 2014 był tym, w którym budżet będzie uchwalany z udziałem obywateli. To jest mechanizm partycypacji mieszkańców w działaniach budżetowych. Jest to bardzo ważna rzecz. Myślę, że efektywność wydatkowania środków będzie większa, jeżeli mieszkańcy będą sami mogli wskazać co ich najbardziej interesuje – tłumaczył wiceprezydent Michał Pierończyk.

 

Mieszkańcy licznie stawili się na spotkaniu, udowadniając tym samym, że sprawy miasta są im bliskie. W trakcie spotkania zadawali oni wiele pytań oraz proponowali konkretne rozwiązania.

 

Wiadomości, które przekazują nam władze miasta zawsze są ważne. Jako mieszkaniec Rudy Śląskiej interesuję się budżetem obywatelskim – mówił Jan Smaluch. – Wnioski i postulaty mieszkańców dotyczące tego, co zrobić są jak najbardziej potrzebne. Środki z budżetu powinny być dobrze wykorzystane – dodał.


Komentarze