Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bohaterzy są wśród nas!

06-09-2017, 10:39 admin

Trwa projekt “Bohaterzy+”. W ramach projektu 18 seniorów z Rudy Śląskiej, Bytomia i Świętochłowic bierze udział w warsztatach arteterapeutycznych oraz tworzenia projektów społecznych. Podczas finałowej gali zaprezentowane zostaną projekty realizowane przez uczestników. Projekt dofinansowany  z Rządowego programu ASOS realizuje Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Każdego piątku w Młodzieżowym Domu Kultury miasta Świętochłowice od maja odbywają się spotkania grupy seniorów biorących udział w projekcie. Uczestnicy uczą się technik arteterapeutycznych takich jak dramoterapia, muzykoterapia, techniki plastyczne. W maju tego roku odbył się warsztat wyjazdowy, w trakcie którego seniorzy poznali zasady tworzenia projektów, motywowania siebie i innych. Wszystko to, by przygotować Bohaterów + do stworzenia mikroprojektów skierowanych dla ich rówieśników.

Podczas zajęć uczestnicy podzielili się na sześć grup. Zadaniem każdej z grup jest zaangażowanie czterech seniorów potrzebujących wsparcia we wspólne tworzenie projektów. Obecnie trwa rekrutacja osób do mini projektów.

Do Bohaterów można jeszcze dołączyć do końca września i wspólnie z nimi zmieniać na lepsze swoje otoczenie. - Opowiedz innym o swoich marzeniach, planach które realizujesz niezależnie od wieku.  A może chciałbyś podjąć jakieś wyzwanie, ale nie wiesz, z kim ? Zostań Bohaterem+, dołącz do nas! Wyjdź z domu, poznaj fajnych ludzi - mówi Mirosława Żmij – uczestniczka projektu.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 668 153 799 lub mailem: zapisy@nodrama.org.pl. Projekt zakończy uroczysta gala 15 listopada w MDK w Świętochłowiach uwieńczona koncertem zespołu Avokado.

Arteterapia, czyli terapia przez Sztukę poprawia ogólną sprawność, kondycję fizyczną i koordynację ruchową, relaksuje oraz uwolnienia od napięć, rozwija świadomość swojego ciała, wpływa na lepsze poznanie siebie, poczucie własnej wartości, uświadamianie własnych emocji. Dodatkowo rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię, stymuluje zmysły.


Komentarze