Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bielszowickie ogródki mają 65 lat

02-09-2018, 23:37 Agnieszka Lewko

Rodzinne Ogródki Działkowe „Zorza” w sobotę (1.09) obchodziły swoje 65.urodziny. Z tego powodu w „Domu działkowca” przy ul. Gęsiej w Bielszowicach odbyła się uroczystość, podczas której działkowcy mogli się zintegrować oraz porozmawiać na „ogrodowe” tematy, które najbardziej ich interesują. Nie zabrakło też tańców przy skocznej muzyce i poczęstunku.

 - Nasz ogród powstał w 1953 roku. Od tego czasu z każdym rokiem coraz bardziej się zmieniał i piękniał. Zmienił się wystrój „Domu działkowca” i samych ogródków, a to zasługa wszystkich działkowców, którzy starają się, żeby ich działki były piękne i niezwykłe. Uwielbiają tutaj wypoczywać i pracować, i spędzać swój wolny czas - zaznaczyła Weronika Copik, prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zorza”. - Już od piętnastu lat jestem prezesem tych ogródków i widzę, jak wszystko się pozytywnie zmienia dosłownie z dnia na dzień i mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą następne zmiany. A dzisiaj z okazji jubileuszu postanowiliśmy to uczcić i wspólnie się bawić - dodała.

ROD „Zorza” mogą poszczycić się swoim pięknem nie tylko przed swoimi działkowcami. Warto zaznaczyć, że ogrody te znalazły się na pierwszym miejscu wśród rudzkich ogrodów, a na drugim w śląskim okręgu.


Komentarze