Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bezpiecznie do celu

24-04-2019, 11:58 Joanna Oreł

Zakończyła się 11. edycja kampanii społecznej „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina”. W ramach niej przez cały tydzień kierowcy mogli bezpłatnie oddać swój samochód do kontroli w dwóch stacjach diagnostycznych w Rudzie Śląskiej. Dzięki temu zyskali oni pewność, że podczas najbliższych podróży autem nie będą musieli martwić się o jego stan techniczny. Akcja kolejny raz była współorganizowana przez tygodnik „Wiadomości Rudzkie” oraz Grupę AUTO-BUD Sp. z o.o.

W tegorocznej edycji kampanii udział wzięło ponad 200 kierowców. – Razem z rodziną planuję wyjechać na majówkę i będę miał do pokonania kilkaset kilometrów, również po górskich terenach. Dlatego gdy usłyszałem o akcji, zdecydowałem się – poza sprawdzeniem auta we własnym zakresie – na pomoc ze strony fachowców. Kontrola odbyła się szybko, a ja dowiedziałem się, na co powinienem zwrócić uwagę i czy coś wymaga pilnej naprawy. Teraz ze spokojną głową mogę wyjechać w dłuższą podróż – komentuje pan Andrzej, kierowca z Goduli.

W ramach wiosennej edycji akcji „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina” można było bezpłatnie skontrolować samochód w dniach od 10 do 17 kwietnia w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów OMEGA w Goduli (ul. Stara 1) oraz w Bykowinie na Stacji Kontroli Pojazdów ALFA (ul. Szpaków 51). – Kierowcy jak zwykle chętnie skorzystali ze wsparcia naszych fachowców, którzy w trakcie kontroli sprawdzali działanie poszczególnych układów w samochodzie, a także jego ogólny stan – mówi Michał Kozłowski, kierownik Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów OMEGA w Goduli. – Cieszymy się, że po raz kolejny mieszkańcy nie tylko Rudy Śląskiej, ale i ościennych miast odpowiedzieli na nasze wspólne zaproszenie. Dzięki temu wiosenne podróże, czy wyjazdy na majówkę będą nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej komfortowe dla kierowców oraz pasażerów, którzy nie będą martwili się o to, czy auto działa sprawnie i czy aby na pewno szczęśliwie dojedziemy do celu – dodaje Anna Piątek-Niewęgłowska, redaktor naczelna „Wiadomości Rudzkich”.


Komentarze