„Bezpieczni & Cyberbezpieczni"
W Szkole Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom III edycji Miejskiego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Bezpieczni & Cyberbezpieczni”. Konkurs został zorganizowany we współpracy ze Strażą Miejską w Rudzie Śląskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał Pierończyk.
Ważnym elementem wydarzenia była również prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia odblasków i kasków ochronnych. Wykład poprowadził Piotr Żemła z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.
Laureaci konkursu:
Kategoria klas 1–3 „Zabłyśnij na drodze”:
I miejsce – SP nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzie Śląskiej
II miejsce – SP nr 18 im. ks. Konstantego Damrota
III miejsce – SP nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzie Śląskiej
Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze szkół: SP nr 14, SP nr 17, SP nr 13, ZSP nr 4, SP nr 7, SP nr 1 oraz SP nr 36 w Rudzie Śląskiej.
Kategoria klas 4–8 „Gdy wirtualny koszyk zapełniasz marzeniami – chroń swoją prywatność mądrymi decyzjami!”
I miejsce – SP nr 40 im. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej
II miejsce – SP nr 28 im. Wincentego Janasa w Rudzie Śląskiej
III miejsce – SP nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej
Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze szkół: SP nr 13, SP nr 1 oraz SP nr 36 w Rudzie Śląskiej.
Autor wpisu