Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO

19-12-2011, 14:41 Robert Dłucik

Akcja „Betlejemskie Światło Pokoju” obchodzi w tym roku jubileusz 25 – lecia. Pomysł narodził się w austriackim Linzu. Rok później patronat nad nią objęli skauci, którzy roznosili ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

W Polsce akcję zorganizowano po raz 21. Naszym harcerzom ogień z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przekazali koleżanki i koledzy ze Słowacji. Symboliczne światełko dotarło już do Rudy Śląskiej. W niedzielne popołudnie – podczas harcerskiej imprezy na wireckich Terenach Targowych - mieszkańcy naszego miasta mogli zabrać ogień do swoich domów.

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, święta, które mówią o tym, że powinniśmy się wszyscy jednoczyć, być dla siebie mili, sprawiedliwi, uśmiechnięci, żeby ludzie się kochali. I światełko pokoju przynoszone przez harcerzy również o tym nam przypomina – powiedziała prezydent miasta Grażyna Dziedzic, która była gościem honorowym niedzielnej imprezy.

 


Komentarze


27-12-2011, 22:40
hehe. napisał(a):

Dzięki. pierwszy akapit mi się przydał.. :)