Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Będzie więcej patroli!

30-10-2017, 15:42 UM Ruda Śląska

Więcej patroli policji i straży miejskiej pojawi się od dziś na rudzkich drogach i osiedlach. Razem z patrolami „drogówki” służbę będą pełnić funkcjonariusze straży granicznej. Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To reakcja na brutalne pobicie, do którego doszło w dzielnicy Orzegów. Jednocześnie władze miasta apelują do mieszkańców, by wszelkie podejrzane sytuacje zgłaszać od razu na policję, do straży miejskiej lub Centrum Zarządzania Kryzysowego. W tej chwili sytuacja w mieście jest stabilna, ale służby wolą „dmuchać na zimne”.

Przypomnijmy, że we wtorek około godz. 22 w Orzegowie przy ul. Królowej Jadwigi cztery osoby zostały zaatakowane przez dziesięcioosobową grupę napastników. Ofiary zajścia to trzej rudzianie i jeden 26-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, który został najbardziej poszkodowany. Napastnicy uderzali go pałkami, kopali i bili pięściami. Skatowanego mężczyznę przewieziono do szpitala w ciężkim stanie, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn po obserwacji wypisano do domu. Ostatnio na policję zgłosiła się jeszcze jedna osoba, która ucierpiała w tym zdarzeniu. - Analizujemy materiały, które zostały zebrane w związku z tym zajęciem. Jeśli ktoś widział to zdarzenie, to prosimy o kontakt z policjantami – podkreśla asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pobicie było związane z porachunkami pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów.

Służby miejskie apelują, żeby wszelkie podejrzane sytuacje zgłaszać od razu policji (tel. 997), straży miejskiej (tel. 986) lub centrum zarządzania kryzysowego w Rudzie Śląskiej (tel. 800 158 800). Mieszkańcy powinni zwracać przede wszystkim uwagę na kolumny pojazdów poruszające się po ulicach miasta oraz drogach szybkiego ruchu. Podejrzenie powinny budzić zwłaszcza te samochody, w których przemieszczają się młodzi, wysportowani mężczyźni oraz te, które oznakowane są emblematami klubów piłkarskich. Dodatkowo prosimy o informację dotyczącą grup w kominiarkach i kapturach, poruszających się po osiedlach czy parkach. Jeżeli ktoś ma tylko podejrzenie, że jakieś osoby lub sytuacje mogą zagrażać porządkowi publicznemu, to niech natychmiast powiadomi o tym służby. Gwarantujemy anonimowość  – podkreśla Marek Partuś, komendant rudzkiej Straży Miejskiej.


Komentarze


31-10-2017, 22:28
wiola napisał(a):

od wielu tygodni policja dobrze wie co się dzieje na Orzegowie tylko patrol stoi za winklem jak się uspokoi to zrobią kółeczko po Orzegowie . nie wypisujcie bzdur chyba że to informacja dla mieszkańców innych dzielnic .

31-10-2017, 00:19
basiq napisał(a):

musiał umrzeć żeby coś zaczęto robić???!!!