Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bądź bezpieczna!

26-02-2019, 12:25 admin

Bezpłatny kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet ruszy 9 marca! Już po raz szósty rudzianki będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli im poradzić sobie w sytuacji zagrożenia. Kurs, który składa się z ośmiu spotkań, poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 28 lutego do 6 marca. Liczba miejsc ograniczona!

- Od pierwszej edycji szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i jestem przekonana, że w tym roku będzie tak samo. Dlatego zachęcam wszystkie panie do udziału. Z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki umiejętnościom, które zdobędą podczas kursu – zachęca Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Myślę, że to nie ostatnia edycja i w przyszłym roku znowu zorganizujemy te bardzo lubiane przez rudzianki zajęcia – dodaje.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w sobotę (9 marca) od godz. 9:00 do 10:30 w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników. Pozostałe siedem w każdą kolejną sobotę od 16 marca do 20 kwietnia w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

- Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić się przed atakiem napastnika. Na pierwszych zajęciach dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – zapowiada Roman Dymek – jeden z instruktorów. - Organizujemy to szkolenie już po raz szósty i co roku cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem pań. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo – dodaje.

Zapisy na kurs przyjmowane będą od 28 lutego, od godz. 8:00 do 6 marca, do godz. 16:00 pod adresem: media@ruda-sl.pl oraz pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Jedna osoba może zgłosić maksymalnie dwie osoby.

– Ze względu na wielkość sali w kursie udział może wziąć 40 pań, dlatego o uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń – zaznacza Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze