Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Aquadrom wznawia działalność!

09-06-2020, 10:29 Joanna Oreł

W rudzkim Aquadromie trwają ostatnie przygotowania przed ponownym otwarciem obiektu, które zaplanowano na 11 czerwca. We wszystkich nieckach została już przebadana woda. Zakończyły się także prace remontowe i dezynfekcyjne. Aktualnie wprowadzane są oznaczenia informujące o zasadach korzystania z obiektu zgodnych z nowymi wytycznymi i reżimem sanitarnym dla basenów i saun w czasie epidemii. 

W związku z decyzją rządu o ponownym uruchomieniu miejsc takich jak kluby fitness, sauny i baseny, Aquadrom planuje swoje otwarcie w najbliższy czwartek. Jednak będzie funkcjonował na nowych zasadach, dostosowanych do odgórnych wytycznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo na terenie rudzkiego aquaparku w jednym czasie będzie mogło przebywać 500 osób. Obiekt został wyposażony w kilkadziesiąt dozowników z płynem dezynfekcyjnym. Na blatach recepcyjnych i ladach w części gastronomicznej zamontowano przezroczyste osłony. W całym obiekcie wprowadzono nowe znaki graficzne oraz komunikaty audiowizualne informujące o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim o zachowywaniu dystansu społecznego, zakrywaniu nosa i ust, zwłaszcza podczas kichania czy kaszlu oraz niedotykaniu okolic twarzy itp. Pracownicy parku zostali wyposażeni w środki ochrony, takie jak maseczki, przyłbice i jednorazowe rękawiczki. Przeszli także szkolenia w zakresie pracy w nowych warunkach reżimu sanitarnego.

Zasady korzystania z obiektu:

- Zrezygnuj z wizyty, jeśli masz gorączkę lub/i objawy infekcji
- Regularnie dezynfekuj i myj ręce
- Zachowaj dwumetrowy odstęp od innych
- Przy kasie może znajdować się maks. 1 osoba
- Jeśli to możliwe, używaj karty płatniczej
- Zasłoń usta i nos podczas kichania lub kaszlu
- Poza halą basenową i Saunarium noś maseczkę
- Staraj się nie dotykać twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu
- Przestrzegaj zasad higieny - umyj dokładnie całe ciało przed wejściem do hali basenowej oraz do Saunarium


Komentarze


11-06-2020, 21:17
brak . napisał(a):

godziny otwarcia i ceny od 12vi 2020roku