Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Aquadrom na 1 września

21-03-2012, 14:02 Robert Dłucik

Od 1 września tego roku rudzianie i mieszkańcy całego regionu będą mogli korzystać z atrakcji Parku Wodnego w Dolinie Kłodnicy. Właściwie nie parku, lecz Aquadromu, bo taką nazwę będzie nosił ten obiekt. Datę otwarcia, nazwę oraz zielono – pomarańczowe logo zaprezentowano oficjalnie 21 marca podczas specjalnego spotkania dla dziennikarzy. Przedstawiciele mediów mogli również zobaczyć „od środka” powstający obiekt.

   - Najważniejsze jest bezpieczeństwo tego obiektu i prawidłowe oddanie go do użytkowania, ponieważ chcemy, by cieszyli się nim wszyscy, którzy do nas zawitają. „Po drodze” mamy również bardzo ważne medialne imprezy, takie jak Euro 2012 i w swoim harmonogramie i budżecie również to uwzględnialiśmy. Przygotowując podsumowanie i bilans uznaliśmy, że data 1 września jest najlepsza, zarówno dla tego obiektu, jak również dla mieszkańców naszego miasta i regionu – tłumaczy Ewa Truchan, prezes zarządu spółki odpowiedzialnej za wykonanie inwestycji.

   Aquadrom (aqua – woda, dromus – z greckiego „bieg”)to nie tylko bogato wyposażona „strefa mokra” z siedmiometrową tubą dla płetwonurków, basenem sportowym i przeznaczonym do nauki pływania oraz szeroką gamą basenów rekreacyjnych, ale również „strefa sucha” z siłownią, kortami do squasha i kompleksem saun.


   Więcej w gazetowym wydaniu „WR”.


Komentarze


21-03-2012, 18:13
rudzianka napisał(a):

czekam na basen, super, że powstaje!!!!

21-03-2012, 15:40
lola napisał(a):

super!!!