Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Anna Maria Wesołowska w ZSO nr 2

09-03-2015, 09:45 Dominika Kubizna

Uczniowie „Morcinka” mieli niedawno niezwykłego gościa. W szkolnych progach pojawiła się – znana z programu telewizyjnego – sędzia Anna Maria Wesołowska. Spotkała się ona z uczniami dwóch klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 o profilu prawniczym.

– Mając na celu promocję tych klas, a także uświadamianie młodzieży w duchu prawa, postanowiliśmy, we współpracy z rodzicami, zaprosić do szkoły wielki autorytet w tej dziedzinie – komentuje Małgorzata Stygienko, nauczycielka języka niemieckiego w ZSO nr 2.

Anna Maria Wesołowska w swojej prelekcji odwoływała się do doświadczeń wyniesionych z sądu, wskazując na to, że na ławie oskarżonych coraz częściej spotyka nieletnich. Właśnie to skłoniło ją do spotkań w szkołach. Sędzina, by nie dać tak szybko o sobie zapomnieć uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących, postanowiła ich skłonić do działania w realnym wymiarze.

– Na terenie szkoły mamy stworzyć kącik prawny, w którym młodzież wraz z nami, wychowawcami, będzie zajmowała się rozstrzyganiem pojawiających się kwestii spornych – tłumaczy Małgorzata Stygienko.


Komentarze