Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ambasadorki Przedsiębiorczości

14-09-2017, 09:35 Joanna Oreł

Już po raz kolejny przedsiębiorcze rudzianki spotkały się w Powiatowym Urzędzie Pracy, by podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie kierowania firmą, a w szczególności zarządzania pracownikami. Podczas poniedziałkowego (11.09) spotkania zebrały się m.in. przedstawicielki prywatnych firm, instytucji otoczenia biznesu, jednostek miejskich, a patronem i zarazem inicjatorką Ambasady Kobiecej Przedsiębiorczości jest prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

– Inspiruję się tymi spotkaniami i cieszę się z każdej kolejnej rozmowy podczas ambasady. Te panie inspirują mnie, bo to jest przedsiębiorczość, a inaczej zarządza się przedsiębiorczością, inaczej samorządem. Samorząd ma przede wszystkim działać tak, żeby mieszkańcom dobrze się żyło, żeby mieli gdzie mieszkać, pracować i gdzie wypoczywać. Natomiast przedsiębiorcom miasto ma stwarzać warunki do rozwoju w postaci m.in. niskich podatków, czy wspierania rozmaitych inicjatyw – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – Te kobiety mają wiele pomysłów i często widzimy, że jeżeli na stanowisku, czy to prezesa, czy wiceprezesa pracuje kobieta, to te firmy prężnie działają. Bo my, kobiety, mamy bardzo gospodarczy sposób myślenia – dodaje.

Spotkania w ramach Ambasady Kobiecej Przedsiębiorczości w Powiatowym Urzędzie Pracy pozwalają na dokładną analizę bieżącej sytuacji na rynku pracy, a także na zwrócenie uwagi na pojawiające się nowe wyzwania, którym należy w krótszym i dłuższym czasie sprostać. – Dzięki wspólnym rozmowom oraz wymianie do- świadczeń, możliwe jest spojrzenie na pojawiające się wyzwania z różnych perspektyw uzyskując całościowy obraz sytuacji – podkreśla Beata Płaczek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej. – Analizując specyfikę współczesnego rynku pracy, jednym z ważnych aspektów ambasady była również tematyka budowania organizacji opartej na wyższych wartościach. Wiedząc jak ważne są pozytywne relacje pomiędzy pracownikami w przedsiębiorstwach, często decydujące o jego wynikach, w sposób szczególny omówiono tematykę ich właściwego konstruowania – tłumaczy


Komentarze