Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Aktywny wypoczynek w Parku Dworskim

16-07-2018, 09:58 Agnieszka Lewko

Budowa strefy sportu i rekreacji w Parku Dworskim w Nowym Bytomiu była życzeniem wielu mieszkańców, którzy złożyli taką propozycję w budżecie obywatelskim na 2018 rok. Jednak do dzisiaj strefa ta nie powstała, co zastanowiło jednego z naszych Czytelników.

Już od dłuższego czasu czekamy na miejsce w parku, w którym można by było się zrelaksować i odpocząć, ale nie siedząc na ławce, tylko aktywnie. Jednak do dzisiaj takie miejsce nie powstało - informuje pan Jan.

W strefie wypoczynku zaproponowanej w budżecie obywatelskim, o którą zapytał Czytelnik, ma znaleźć się siłownia napowietrzna, ławki, stoły piknikowe, donice, stojaki na rowery i leżaki. W miniony piątek (13.07) zostały otwarte oferty przetargowe dla tej inwestycji.

- Planowane prace w Parku Dworskim będą prowadzone na przełomie lata i jesieni tego roku. Obszar wykonania tego zadania uzupełnia się z zadaniem prowadzonym przez MPGM TBS Sp. z o.o. pod nazwą Trakt Rudzki - informuje Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska. -  Przypomnijmy, że Trakt Rudzki docelowo ma być ścieżką rowerowo-pieszą, a miejscami także rolkarską. W ramach projektu zrewitalizowanych zostanie łącznie siedem dużych obszarów zielonych, w tym kilka parków o łącznej powierzchni 35 ha. Całość ma być gotowa w 2020 r., a na realizację tego zadania miasto pozyskało ponad 6 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - dodaje.

Budżet obywatelski w Rudzie Śląskiej na 2018 rok wynosi 2 mln 815 tys. zł. To już piąta tego typu inicjatywa, która jest realizowana w naszym mieście od 2014 roku. Warto dodać, że w 2014 roku na budżet obywatelski z budżetu miasta przeznaczono 2 mln zł, w 2015 roku - 2,375 mln zł, w 2016 roku – 2,65 mln zł, a w 2017 roku – 2,815 mln zł.


Komentarze