Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Aktywne Asy

30-11-2017, 10:43 Joanna Oreł

Klub „Seniora” od siedmiu lat działa w Bykowinie, a obecnie jego spotkania odbywają się w Osiedlowym Domu Kultury Rudzkiej Spółdzielni „Country” w Bykowinie. To miejsce, gdzie seniorzy mogą integrować się, aktywnie spędzać wolny czas i rozwijać swoje pasje, choć... seniorami wcale się nie czują, a to jest najważniejsze. – Określenie seniora absolutnie nie pasuje do osób, które uczestniczą w naszych spotkaniach. Takiej energii, tyle pomysłów i zapału do działania mogłyby pozazdrościć im osoby z młodszych grup wiekowych – podkreśla Ewa Chmielewska, koordynatorka Klubu „Seniora”. – Po naszymu to prawdziwe Aski i Asy, co mają się czym asić – żartuje.

Zebrania klubowiczów odbywają się w każdą drugą środę miesiąca (w ODK RSM Country, Bykowina, ul. Sztygarska 9). Spotkania są otwarte – każdy z mieszkańców, niezależnie od wieku, może wziąć w nich udział. – Każde ze spotkań jest poświęcone jakiejś konkretnej tematyce, którą prezentujemy na początku spotkania (często dotyczą one także pasji uczestników klubu – przyp.red.). Wachlarz tematyczny jest naprawdę szeroki. Dotyczy wszystkiego, co nas interesuje. Każdy i każda z uczestniczek może czynnie włączyć się w przygotowanie spotkania – wyjaśnia Ewa Chmielewska.

Oprócz tego w ramach Klubu „Seniora” odbywa się szereg cyklicznych im prez. – Często odbywają się spotkania okazjonalne – bale karnawałowe, wieczory patriotyczne, ostatki, andrzejki itp. Organizujemy też imprezy plenerowe – wycieczki do lasu, ogniska, wycieczki autokarowe – wylicza Chmielewska. – W ramach spotkań w naszym klubie działa Senioralny Klub Artystyczny, w którym obecnie odbywają się warsztaty teatralne realizowane przez Fundację Aktywni Społecznie AS w ramach projektu „ASY Kultury”. W grudniu odbędzie się wieczór wigilijny, w czasie którego podsumujemy naszą działalność oraz wystawimy przygotowany spektakl, na który już teraz zapraszamy mieszkańców – dodaje.


Komentarze