Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Akcja Lato

26-06-2012, 11:12 Sandra Hajduk

Dzięki dofinansowaniu przez władze miasta lokalnych organizacji, stowarzyszeń i klubów sportowych młodzi rudzianie z pewnością nie będę się nudzić w nadchodzące wakacje.

29 czerwca do użytku zostanie oddany basen odkryty w Rudzie Śląskiej. Basen będzie otwarty codziennie w godzinach od 9.00 do 17.00. Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej będzie kosztował 4 złote. Dzieci do lat 5 mają wstęp wolny. Na duże zniżki mogą liczyć grupy zorganizowane. Cena biletu ulgowego dla osób niepełnosprawnych to 3,5 złotego.

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty organizuje półkolonie artystyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych. Przewidziane są dwa turnusy. Pierwszy będzie trwał od 2 do 6 lipca. Główną atrakcją tego turnusu będzie wycieczka do Krakowa, gdzie dzieci zwiedzą „Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha”. Ponadto na każdy dzień przewidziane są inne atrakcje. Dzieci będą mogły między innymi uczestniczyć w seansie filmowym w kinie PATRIA i wziąć udział w zorganizowanym wyjściu na basen. Wolny czas zapełnią także gry, zabawy, zajęcia plastyczne oraz „Warsztaty Twórczego Myślenia”, w trakcie których wyjawione zostaną tajniki sceny teatralnej. Ostatniego dnia dzieci obejrzą spektakl teatralny „Legenda o smoku Wawelskim” w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych Art. Re z Krakowa.

Drugi turnus będzie miał miejsce od 9 do 13 lipca. W trakcie jego trwania przewidziana jest wycieczka do zamku Mirów i zamku w Bobolicach. Ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych, quizach i grach zespołowych. Zaplonowana jest także Mała Akademia Sztuki Filmowej, której celem jest pokazanie tajników pracy nad filmem oraz udział w seansie filmowym w kinie PATRIA. Odbędą się także zajęcie taneczne i teatralno-plastyczne. Przedstawione atrakcje to tylko część oferty.

Zarówno pierwszy jak i drugo turnus zakończą się występem artystycznym przygotowanym przez uczestników półkolonii z udziałem zaproszonych rodziców. W trakcie zakończenia zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie oraz rozdane zostaną dyplomy i drobne upominki.

Koszt uczestnictwa w jednym turnusie to 70 złotych. W każdym z turnusów może wziąć udział czterdziestu pięciu uczestników.

W sierpniu w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bista odbędą się warsztaty tematyczne. Będą to warsztaty teatralne z udziałem aktorów z Teatru Lalek oraz warsztaty fotograficzne i taneczne. Więcej informacji na ich temat ukaże się na stronie internetowej MCK w przyszłym tygodniu.

Od 2 do 6 lipca w Domu Kultury w Bielszowicach będzie trwała akcja „Wakacje z Domem Kultury”. Codziennie na biorące udział w wydarzeniu dzieci czekają atrakcje, które nie tylko zabiją nudę ale także pokażą, że nauka przez doświadczenia może być niezwykle ciekawa. Dzieci będą mogły zobaczyć jak zrobić zabawkę z butelki po napojach i jak zbudować domek dla lalek z kartonów. Wizyta w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń uświadomi jak działają takie przedmioty jak peryskop czy kompas a w trakcie zwiedzania wiejskich chat w Bojkowie każde dziecko będzie mogło samodzielnie sprawdzić jak lepi się naczynia garncarskie. Ponadto zaplanowane jest także zwiedzanie Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz wyjazd do skansenu w Chorzowie.

Udział w tych imprezach to wydatek rzędu 90 złotych, jednak niezapomniane przeżycia są gwarantowane. Liczba miejsc jest ograniczona.

Atrakcje przygotowało także Stowarzyszenie Św. Filipa Nereusza. Młodzież będzie mogły wyjechać na obóz survivalowy do Srebrnej Góry. Na te wakacje zaplanowana jest organizacja dwóch takich obozów. W sumie skorzysta z nich 81 osób. Dla młodszych dzieci przeznaczone są kolonie w Międzybrodziu Żywieckim, w których weźmie udział siedemdziesięcioro dzieci. Dzięki wspomnianemu wsparciu ze strony miasta oraz sponsorom zdecydowana większość kosztów za wymienione wyjazdy jest już pokryta. Ponadto planowane są także zajęcia stacjonarne mające na celu urozmaicenie wakacji spędzonych w mieście, takie jak wyjścia na basen czy na kręgle.

Zaprezentowane atrakcje to tylko nieliczne z tych, które mają zapewnić dzieciom miłe i aktywne spędzenie wakacji. Warto bliżej zainteresować się i zaplanować swojemu dziecku czas tak, aby te wakacje zaowocowały niezapomnianymi przeżyciami.


Komentarze