Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Adoptuj zwierzaka

04-05-2013, 13:42 Agnieszka Pach

Wirtualna adopcja to prosta forma pomocy. Pozwala na opiekę nad wybranym zwierzęciem nawet wtedy, gdy nie możemy mieć go we własnym domu.- Wirtualna Adopcja jest stworzona z myślą o osobach, które z różnych przyczyn nie mogę sobie pozwolić na posiadanie czworonoga we własnym mieszkaniu. Adoptujący ma możliwość odwiedzania i wyprowadzania na spacery swojego wirtualnego podopiecznego. My oferujemy comiesięczne przesyłanie informacji na temat danego podopiecznego, oraz w miarę możliwości zdjęcia. Jeśli ktoś ma ochotę sprawić "swojemu" psiakowi niespodziankę w postaci zabawki lub karmy, nie ma problemu. Wystarczy przesłać prezent do schroniska i zostanie on wręczony psiakowi - tłumaczy Agata Magiera, Koordynator Wirtualnej Adopcji.

 

 

Projekt ma na celu zapewnienie opieki zwierzętom, którym grozi problem bezdomności oraz tym, które aktualnie przebywają w schronisku. Celem akcji jest również ograniczenie niekontrolowanego rozrodu zwierzą, przez środki zapobiegawcze takie jak kastracja czy sterylizacja. Wirtualna adopcja to rodzaj adopcji na odległość wiążącej się z comiesięcznymi wpłatami kwot pieniężnych, które przeznaczane są na utrzymanie wybranego zwierzęcia i rozbudowę schroniska, aby zwierzęta mogły żyć w lepszych warunkach.

 

- Dzięki Wirtualnej Adopcji możemy spokojnie planować wydatki na weterynarza, leki i inne niezbędne czynniki wpływające na utrzymanie psiaków w schronisku. Jesteśmy otwarci na każdą złotówkę, bo przecież każdy ma prawo wirtualnie adoptować swojego psiaka, na tyle na ile go stać. Nie ograniczamy również ilości posiadania Wirtualnych Podopiecznych oraz ilości Wirtualnych Adopcji przypadających na jednego psa – dodaje Agata Magiera.

 

Adopcji może się podjąć każdy. Zarówno osoba prywatna jak i firma, szkoła czy klasa. Każdy opiekun ma możliwość nadania zwierzakowi własnego, wymyślonego przez siebie imienia. Tych, którzy chcą podjąć się wirtualnej adopcji, odsyłamy na stronę internetową Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (www.fauna.rsl.pl), które jest inicjatorem akcji. Tam można przyjrzeć się sylwetkom zwierząt czekających na adopcję i zaopiekować się którymś z nich.


Komentarze