Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

A - dur nagra płytę!

04-07-2012, 10:30 Monika Herman-Sopniewska

 

Zespół śpiewaczy A-DUR działający przy Kole Polskiego Związku Niewidomych w Rudzie Śląskiej nagra płytę.Jeszcze nie wiedzą jaki repertuar znajdzie się na płycie, bo mają do wyboru ponad 70 piosenek o różnym charakterze.

 

- Wydanie płyty jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu, które zostało udzielone na realizację zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pod nazwą: „Rehabilitacja osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Organizowanie i prowadzenie zespołu aktywności społecznej dla osób z niepełnosprawnością przez zajęcia chóru A-DUR”. Wysokości dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych – mówi Piotr Biesiada prezes Zarządu Koła PZN w Rudzie Śląskiej.

Zespół nagrywanie krążka rozpocznie we wrześniu, a w listopadzie powinien się on ukazać. Płyty nie będzie można kupić, gdyż PZN nie prowadzi działalności gospodarczej. Będzie ona rozsyłana do członków Koła oraz wręczana zasłużonym osobom, które wspierają działalność Stowarzyszenia.

 

Zespół śpiewaczy A-DUR występował w przeróżnych miejscach – m.in. na festynach, w domach pomocy społecznej i podczas pielgrzymek. Wszędzie przyjmowany był bardzo ciepło. Każdy ich występ kończył się bisami. Działalność zespołu została doceniona przez władze miasta Rudy Śląskiej oraz inne instytucje. Istnieje od 1997 roku. Przez te wszystkie lata skład zespołu zmieniał się. Obecnie zespół tworzy 12 pań, które systematycznie spotykają się w środy i ćwiczą utwory, które zaprezentują podczas swoich występów.

 

- Bardzo lubimy śpiewać, śpiewanie to całe nasze życie. Płyta byłaby dla nas uhonorowaniem naszej 15-letniej działalności i miłą pamiątką – mówi Bożena Kowalska dyrygent zespołu A-DUR.

- Nagranie płyty nie będzie łatwe, bo śpiewamy a capella. To znacznie trudniejsze niż śpiewanie przy instrumentach, ale damy radę tylko musimy dużo ćwiczyć – mówią członkinie zespołu śmiejąc się głośno. Śmieją się nawet wtedy kiedy śpiewają, bo robią to co kochają najbardziej.

 

 

 

 

 


 

 


Komentarze