Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

70-lecie ROD „Zorza”

18-08-2023, 11:23 Joanna Oreł

W tym roku Rodzinne Ogródki Działkowe „Zorza” przy ul. Gęsiej w Bielszowicach obchodzą 70-lecie swojego istnienia, co zbiega się z 20-leciem pełnienia funkcji prezesa przez Weronikę Copik. Z tej okazji w minioną sobotę (12.08) na terenie ogródków odbyły się rocznicowe obchody – nie zabrakło przemówień, życzeń i podziękowań.

– 20 lat temu wydawało mi się, że obejmuję tę funkcję „na chwilę” i tak przeleciał ten czas – mówi Weronika Copik. – Udało się zrobić bardzo dużo. Odrestaurowaliśmy dom działkowca, na obrzeżach świetlicy regularnie pojawiają się nasadzenia, wykonaliśmy nowy rurociąg, ogrodzenia wykonywane są na bieżąco oraz udało nam się porozumieć z naszymi sąsiadami – bielszowicką kopalnią i wykonać odwodnienie – wylicza.

Obecnie ROD "Zorza" zrzesza 83 działkowiczów. – Dziękuję Państwu za zaangażowanie w tworzenie tego niepowtarzalnego miejsca. Życzę, żeby jeszcze przez długie lata mogli Państwo odnajdywać tu upragniony spokój oraz radość – mówił Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. – Dziękuję też pani Weronice Copik za 20 lat sprawowania funkcji prezesa ROD „Zorza”. Zaangażowanie, wiedza i doświadczenie, a przede wszystkim pozytywna energia towarzyszyły wszystkim działaniom, które Pani podejmowała. Jestem pewien, że zrobi Pani dla tego miejsca i ludzi z nim związanych jeszcze wiele dobrego. Życzę Pani zdrowia, sukcesów w podejmowaniu kolejnych wyzwań, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności – dodał.


Komentarze