Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

60 lat minęło...

26-10-2017, 10:35 Joanna Oreł

Sekcja emerytów i rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rudzie Śląskiej ma już 60 lat. Z tej okazji jej członkowie spotkali się, by podsumować dotychczasowe lata działalności oraz uhonorować jubiletów i kolejnych emerytów. Którzy zresztą działają w naszym mieście bardzo prężnie.

Sekcja emerytów i rencistów ZNP w Rudzie Śląskiej liczy sobie blisko 150 osób, a najstarsze z nich mają ponad 90 lat. Wiek to jednak kwestia umowna, bo dzięki wzajemnej współpracy i pomocy członkowie sekcji są bardzo aktywni. – Spotykamy się dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Jest to czas, kiedy mogę poinformować wszystkich o tym, z czego można skorzystać i gdzie szukać pomocy. Ponieważ co roku organizujemy dwa wyjazdy – w okresie świątecznym oraz wiosną, kiedy to wybieramy się w góry. Najpierw jeździliśmy do Domu Nauczyciela w Jaszowcu, potem do Polanicy, dwukrotnie do Duszników, w tym roku też planujemy taki wyjazd – mówi Teresa Szota, przewodnicząca sekcji.

Oprócz tego emeryci ZNP biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w mieście. – Robimy bardzo dużo, bo tylko w ten sposób możemy sobie pomóc. Jeżeli wyjdziemy, zachęcimy innych do tego, to przecież dzięki temu zadbamy o siebie i nie będziemy zamykać się w czterech ścianach – podkreśla Teresa Szota.

Okazją do wspólnego spotkania było także te środowe (25.10), kiedy to członkowie sekcji emerytów i rencistów ZNP świętowali jej 60-lecie. W trakcie uhonorowane zostały osoby, które działają w ZNP więcej niż 60 lat, osoby, które mają 50 oraz 25 lat członkostwa i osoby które właśnie odchodzą na emeryturę. Wręczono również dwie złote odznaki. – To dla nas bardzo ważne osoby, bo w swojej pracy i działaniu opieramy się na ich doświadczeniach. Członkowie sekcji bardzo często pomagają nam w rozwiązywaniu rozmaitych problemów, bo posiadają oni ogrom bezcennej wiedzy, za co także im dzisiaj dziękujemy – zaznaczała Irena Gajdzik, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rudzie Śląskiej.


Komentarze