Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

45. urodziny SPS nr 15

03-12-2017, 13:23 Agnieszka Lewko

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 15 z klasami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków obchodzi w tym roku 45-lecie swojego istnienia. Z tego powodu w piątek (1.12) w placówce, która wiedzie prym w wychowywaniu młodych lekkoatletów, a także jest liderem w integracji, odbyła się uroczystość podsumowująca dotychczasową działalność.

 - Oddanie do użytku boisk i bieżni lekkoatletycznej, nadanie sztandaru i imienia szkole, termomodernizacja budynku – to tylko kilka wydarzeń, które silnie wpisały się w najnowszą historię naszej szkoły – wymienia Piotr Prencel, dyrektor SPS nr 15. – Klasy sportowe cały czas się rozwijają. Dzieci jeżdżą na zawody, zdobywają medale. Silnie działamy też w zakresie integracji osób niepełnosprawnych. Jest to dla nas bardzo ważne i dalej w tym kierunku będziemy działać - dodaje.

W czasie uroczystości można było podziwiać także występy artystyczne oraz lekkoatletyczne uczniów szkoły. Natomiast wśród zaproszonych gości nie zabrakło dawnych dyrektorów, nauczycieli oraz absolwentów szkoły. Warto dodać,  że obecnie w SPS nr 15 kształci 561 uczniów. Klasy sportowe objęte są patronatem TL „Pogoni”. Placówka stale współpracuje też ze świetlicą prowadzoną przez Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza.


Komentarze