Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

40-lecie PEC-u

17-05-2012, 22:32 Monika Herman - Sopniewska

W MCK–u odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 40–lecia działalności Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Podczas uroczystości zaprezentowano osiągnięcia firmy, wręczono również odznaczenia zasłużonym pracownikom.

- To jest naprawdę piękna uroczystość. 40 lat to szmat czasu przede wszystkim dla pracowników, którzy pracowali na imię spółki PEC. Wydaje mi się, że dotrwaliśmy już do  takich przemian, które są potrzebne w tej gospodarce i w tym naszym przedsiębiorstwie. Zmiany te będą polegać na tym, że będziemy się konsolidować ze spółką, która wytwarza ciepło. I ten kierunek jest jak najbardziej właściwy, bo ten kierunek otwiera nam większe możliwości dotyczące rozwoju, uzyskania nowych środków finansowych na inwestycje – mówił  Marek Nowak, prezes zarządu PEC–u.

Podczas uroczystości życzenia z okazji jubileuszu złożyła prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Życzę spółce, aby się nadal rozwijała. Cieszę się, że jest konsolidacja spółek, bo dla miasta Ruda Śląska jest ważne, że  mamy jeden silny podmiot, który zapewni rozwój spółce, a także to, że w naszych domach nie zabraknie ciepła – mówiła pani prezydent na uroczystości.

- Jeśli spółka będzie sprawna, to my mamy pewność, że w mieszkaniach będzie ciepło. Więc życzymy im wszystkiego dobrego, bo nie możemy zapominać, że PEC dostarcza ciepło dużej ilości mieszkańcom Rudy Śląskiej i to im się chwali, szczególnie w zimne wieczory. Przed PEC-em stoją teraz wyzwania inwestycyjne m. in. poprawa sieci w wielu miejscach, to też jest jedno z ważniejszych wyzwań. Bo jeśli to im się uda, pozyskają środki zewnętrzne, to nie nastąpi dekapitalizacja majątku, a to będzie dla nas ważne, że to ciepło będzie w każdym naszym mieszkaniu zapewnione – mówił Grzegorz Tobiszowski, obecny na obchodach poseł na sejm RP.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi działalność gospodarczą od 1972 roku. Jej podstawowym przedmiotem działania  jest wytwarzanie, przesyłanie  i dystrybucja ciepła. Spółka ogrzewa ponad 1150 obiektów, takich jak budynki mieszkaniowe, obiekty użyteczności publicznej i (szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie), a także podmioty gospodarcze. Ponadto w ramach działalności podstawowej Spółka zapewnia ciepło na cele technologiczne oraz ciepłej wody.
Komentarze