Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

20 stłuczek - to bilans świątecznego weekendu w Rudzie Śląskiej

27-12-2017, 17:09 admin

Przez całe święta policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem na rudzkich drogach. W czasie pięciodniowych działań w naszym mieście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Niestety, nie obyło się bez drobnych stłuczek. Tych było aż 20. Mundurowi zatrzymali też jednego pijanego kierowcę.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały we wtorek o 22.00. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę prawie 3 tysiące policjantów. Mundurowi byli widoczni we wszystkich newralgicznych miejscach oraz tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów.

Rudzcy mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt na szczęście nie doszło do żadnego wypadku na terenie Rudy Śląskiej, w całym województwie było ich, aż 34, w których życie straciły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Śląscy policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli 687 niegroźnych kolizji, z czego do 20 doszło w naszym mieście.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze