Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

20 FINAŁ WOŚP

08-01-2012, 09:02 Anna Piątek

Będzie się działo  w Rudzie Śląskiej! Zobacz jakie przedmioty możesz wylicytować podczas finału w MCK o godz.18.30. Między innymi serduszko z rudzką Rką, koszulke z autografem Kamila Durczoka, zegarek Zuzanny Radeckiej i wiele innych orkiestrowych gadżetów.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty. W tym roku WOŚP będzie kwestować na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 

Rudzki sztab WOŚP-u – podobnie jak przed rokiem - zagości w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Tam kwestujący wolontariusze będą oddawać puszki z pieniędzmi. Tam również odbędzie się główny koncert miejskiego finału. W programie imprezy każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Będzie muzyka klasyczna, rockowa, a nawet „śląskie szlagry”. Wystąpią zarówno młode, początkuje zespoły, jak i uznani, profesjonalni artyści. Udział potwierdzili już: Todos Locos, Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Rudzie Śląskiej, Sky Band, Scena Muzyczna I LO, The Traiin, Todo Art Trio, Grzegorz Majzel Trio, Tea Team oraz Bez Nazwy. Lista wykonawców może się jeszcze wydłużyć. Start planowany jest na godzinę 15.00.

 

Podczas rudzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy około godziny 18.30 odbędzie sie aukcja orkiestrowych gadżetów. Wśród przedmiotów, które trafią na licytację jest koszulka TVN z autografem między innymi Kamila Durczok i Justyny Pochanke.


Będzie można wylicytować również Księgę Raziela z autografem autora Krystiana Gałuszki


Anię z Zielonego Wzgórza - z dedykacją Pani Prezydent Grażyny Dziedzic.Zegarek Zuzanny Radeckiej z igrzysk Olimpijskich w Atenach.

 Perełką orkiestrowej aukcji jest również serduszko od Zakładu Jubilerskiego KORN z rudzką Rką.

 

Oprócz gadżetów WOŚP będzie można wylicytować usługi fryzjerskie Lucjana Szajbla i Damiana Dudy oraz kurs języka angielskiego ufundowany przez ANGLOMAN SZKOŁĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Komentarze