Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

„121” już bez kursów widmo

14-07-2022, 11:21 Joanna Oreł

Wszystko wskazuje na to, że nadszedł koniec ostatnich problemów pasażerów linii autobusowej nr 121. Autobus kursujący na trasie Orzegów-Halemba szczególnie w czerwcu często „wypadał” z rozkładu jazdy, więc trudno było zaplanować sobie podróż do innej dzielnicy. Od lipca zmienił się przewoźnik obsługujący tę linię, co przełożyło się na poprawę regularności funkcjonowania autobusu nr 121, a także na jakość samego taboru.

– W jaki sposób mam sobie zaplanować podróż do pracy, skoro dwa autobusy kursujące przed godziną 8, nie przyjeżdżają, a nigdzie nie ma informacji o opóźnieniach i problemach? – zgłosił nam pod koniec czerwca pan Arkadiusz, mieszkaniec Orzegowa.

Podobne wpisy pojawiały się także na grupach na Facebooku, skupiających pasażerów podróżujących transportem publicznym koordynowanym przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jak się okazuje, problemy leżały po stronie dotychczasowego przewoźnika – firmy Aska Żory. – Trudności poprzedniego operatora w realizacji kursów na linii 121 były wynikiem przede wszystkim niewystarczającej liczby zatrudnionych przez niego kierowców. Z tego powodu przewoźnik nie mógł zrealizować co około piątego połączenia – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Sytuacja ta zmieniła się na początku miesiąca, kiedy to nowym operatorem zostało konsorcjum Krzysztof Pawelec Usługi Transportowe, A21 Sp. z o.o. – Wraz z tą zmianą, od 1 lipca, zauważamy zdecydowaną poprawę. Odnotowaliśmy do tej pory jeden odwołany kurs (z powodu awarii pojazdu) – zapewnia Michał Wawrzaszek.


Komentarze