Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

1,2 mln zł na przebudowę dróg w Halembie

22-04-2021, 10:18 Joanna Oreł

Połączenie ulicy Nowy Świat i Halembska zostanie przebudowane! Będzie to możliwe dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ruda Śląska na realizację inwestycji w Halembie otrzyma ponad 1,2 mln zł.

- Nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy, przejścia dla pieszych z przejazdami rowerowymi, oświetlenie LED - to główne punkty tego zadania - zapowiada prezydent Grażyna Dziedzic. - Powołaliśmy już komisję przetargową, która przeprowadzi postępowanie o udzielenia zamówienia na wykonanie tej inwestycji - dodaje.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowe. Utworzenie istniejącego od 2018 roku funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

W ramach tegorocznej puli oprócz Rudy Śląskiej pieniądze na rozwój dróg otrzymają Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie oraz Piekary Śląskie. - Kontynuujemy intensywne prace wspierające gminy i powiaty w województwie śląskim. Region śląski potrzebuje inwestycji, tym bardziej iż jesteśmy w procesie restrukturyzacji górnictwa i transformacji naszego regionu - skomentowała podział środków pochodząca z Rudy Śląskiej posłanka Dorota Tobiszowska.


Komentarze