Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

... stawiane do pionu

21-03-2012, 06:23 Wioletta Tkocz

Budynki stawiane do pionu. 


Podłogi nachylone w jedną stronę, zamykające się drzwi, otwierające się szafki i szuflady - to tylko niektóre z „uroków” mieszkania w domach, które od dawna nie trzymają się pionu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że to efekt szkód górniczych. Pochylone budynki są prawdziwą zmorą osiedla Strzelczyka na pograniczu Wirku i Bielszowic.


- Mniej więcej połowa budynków jest już podniesiona, druga połowa jeszcze czeka. Budynki systematycznie są prostowane. Zawieramy odnośnie tego ugody z Kompanią Węglową i to ona dokonuje procesu podnoszenia obiektów – mówi Joachim Frank z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej.


W najbliższym czasie dwa budynki, będące właśnie w zasobach MPGM miały szczęście znaleźć się na liście „szczęśliwców”. Kompani Węglowej został już przekazany nieduży czteropiętrowy blok przy ul. Kunickiego 3. Mniej więcej za trzy miesiące mieszkańcy powinni powoli zapominać o zamykających się drzwiach i otwierających szufladach. W drugim półroczu prostowany będzie znacznie większy, bo 10 – klatkowy blok przy ul. Joliot Curie 1. Ten proces będzie jednak trochę dłuższy i jego zakończenie przewidziano na początek 2013 r.


Foto: Wioletta Tkocz


Komentarze