Czytanie po śląsku po raz czwarty
21.05.2026
17:00
„Stacja Biblioteka” w Rudzie Śląskiej – Chebziu - ul. Dworcowa 33
Stowarzyszenie „Festelno Czelodka” oraz „Stacja Biblioteka” organizują już IV edycję czytania w języku śląskim – „Niy ino gŏdōmy, ale tyż czytōmy”. Tym razem zaproszeni goście będą czytali fragmenty książki Adriana Katroshi zatytułowanej „Utropy Micyny”. Oprawę muzyczną zapewni zespół „315”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał Pierończyk.
Impreza odbędzie się 21 maja w „Stacji Biblioteka” w Rudzie Śląskiej – Chebziu o godz. 17.00. Wstęp jest wolny. Wydarzenie będzie również transmitowane na kanale YouTube.
Autor wpisu