Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zielona pracownia dla I LO

05-03-2024, 14:49 JO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął dziesiątą edycję konkursu „Zielona Pracownia_Projekt”, skierowanego do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z województwa śląskiego. Z 220 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, jury wyłoniło 40 najciekawszych i najbardziej wartościowych projektów zielonych pracowni. Na ich realizację szkoły otrzymają łącznie prawie 480 tys. zł. W gronie zwycięskich placówek jest I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza z Rudy Śląskiej.

Konkurs „Zielona Pracownia_Projekt’2024” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. W tegorocznej edycji o dofinansowanie mogły ubiegać się placówki, które nie otrzymały dofinansowania w poprzednich edycjach konkursu. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić więcej niż 12 tys. zł.

Na liście laureatów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” ogółem znalazło się 40 placówek oświatowych z naszego regionu, w tym jedna szkoła z Rudy Śląskiej – jest to I LO im. A. Mickiewicza w dzielnicy Ruda. Placówce przyznano maksymalną kwotę 12 tys. zł.

Warto dodać, że ubiegłym roku w ramach konkursu „Zielona Pracownia” dofinansowanie na stworzenie nowoczesnych sal lekcyjnych otrzymały: Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Wirku (Eko-Laboratorium Kopernika), Szkoła Podstawowa nr 30 im. K. Miarki w Rudzie (Duch Lasu), Szkoła Podstawowa nr 22 im. Jana Stefana Dworaka w Nowym Bytomiu (Pracownia bio(logiczna) – serce ekologii) oraz Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Brzechwy w Bykowinie („Sala Eliksirów”).

Źródło: www.wfosigw.katowice.pl


Komentarze