Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” w Rudzie Śląskiej

27-08-2020, 08:28 Joanna Oreł

Dziś do Rudy Śląskiej zawita Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”. W Bielszowicach oraz Halembie będzie okazja do spotkania z ekspertami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, którzy doradzą w kwestii wymiany kotłów centralnego ogrzewania, montażu pomp ciepła, fotowoltaiki, okien, drzwi lub ocieplenia dachu.

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” to pilotażowa akcja, która realizowana jest przez dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w Katowicach oraz Krakowie. W ramach niej odwiedzane są śląskie i małopolskie gminy. W czwartek biuro dotrze do Rudy Śląskiej. W godzinach od 9 do 13 będzie stacjonować przy ul. Kaczmarka 9 (boisko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2), a od godz. 13.30 do 17 w Bielszowicach przy ul. Ks. Niedzieli 13. Spotkania odbędą się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych.

Eksperci będą na wyciągnięcie ręki, pomogą również w wypełnieniu wniosku, który pozwoli skorzystać mieszkańcom z Programu Czyste Powietrze. Jego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych/wydzielonych lokali mieszkalnych.

Foto: Mirosław Cichy/WFOŚiGW


Komentarze