Zwycięstwo w wielkim stylu

27-02-2017, 15:37 Agnieszka Lewko

SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał wymagającego przeciwnika z Sandomierza i  zdobył w miniony weekend dwa punkty. Na parkiecie w halembskiej hali MOSiR-u kibice mogli przyglądać się dwóm emocjonującym połowom meczu. Jednak ostatnie 30 minut rozgrywek przechyliło szalę spotkania na korzyść zielonych.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Sandomierza, którzy po paru minutach prowadzili różnicą kilku bramek, a po stronie gospodarzy dobrze spisywał się w tym fragmencie Michał Niedźwiedzki, który cały czas pokonywał dobrze grającego bramkarza gości. Mimo ambitnej postawy drużyna znad Wisły utrzymała prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie meczu kibice zgromadzeni w hali zobaczyli odmieniony zespół Grunwaldu, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywał Damian Kapral. Środkowy Grunwaldu dyrygował grą zespołu i skutecznie kończył kontrataki i perfekcyjnie wykonywał rzuty karne. Łącznie zdobył 13 bramek, z czego 9 w drugiej połowie. Do poziomu Damiana Kaprala dopasowali się pozostali zawodnicy i dzięki temu pokonali przyjezdnych 31:25. SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA – SPR WISŁA SANDOMIERZ 31:25 (13:15)

SPR Grunwald: Błaś, Kowalczyk, Sekuła - Kapral 13, Niedźwiedzki 5, Milewski 4, Gansiniec 4, Kurzawa 3, Wiertelorz 1, Stogowski 1, Partuś, Langer, Talaga, Maniara.

Trener: Adam Wodarski